Výstava Exotica - Lysá nad Labem

9. november 2014 at 21:40 | Anny |  Dear diary...
První listopadový den jsme oslavili návštěvou výstavy Exotica, která se každoročně koná v Lysé nad Labem. Akce trvala 4 dny a my jsme se rozhodli, že se tam pojedeme podívat v předposlední den. Bude tam méně lidí, než v ty první dny a vystavovatelé tam ještě budou, protože si nechtějí nechat utéct možnost dalšího výdělku. Odnesla jsem si z toho dne zakoupený kalendář, který si na Vánoce každoročně objednávám na internetu a poštovný mě stojí docela dost peněz. Ještě víc, než samotný kalendář. A letos jsem platila jen za kalendář a jsem za to moc ráda :) Kromě papoušků a ostatního ptactva jsem tam viděla reptily, jako želvy, aligátora, krajty, hady. A také exotické rybičky. Jak sladkovodní, tak i slanovodní. Taky tam bylo pár veverek a dokonce se tam konal křest mláděte lva. Osobně to považuji za zbytečnou akci, protože to mládě bylo už tak dost vystresované, lidé si ho bezmyšlenkovitě fotili a ono chudák sedělo skrčené a bálo se.
Také se v přízemí konala burza ptactva a velmi mě pobouřilo, jak se tam zacházelo s andulkama. Jejich ohromné množství bylo napěchováno v malých klíckách a bylo tam tak málo místa, že musely ležet na sobě, protože jinde nebylo místo. Neměly bidýlka, vodu, zrní prostě nic! A ani nevím, komu mám napsat, nebo kde to nahlásit, aby se takové podobné situace neopakovaly. Lidé pozapomněli na to, že zvířata také cítí a chovají se k nim občas opravdu hnusně! Tak tyhle 2 skutečnosti mě neskutečně naštvaly. Jako důkaz jsem si to vyfotila, ale nevím, jakou cestou to mám řešit. Organizátor s tím nic neudělá, tomu jde jen o to, aby všichni zaplatili nájem za prostory. Fotku sem dávat nechci, je to hrozné, ale kdyby náhodou někdo z vás, kdo to čte věděl, jak by mi mohl v tomto pomoct, prosím aby mi poslat zprávu. Moc bych to ocenila :)
Jinak výstavu jsem si moc užila, viděla spoustu krásného exotického ptactva a ráda tuto výstavu opět navštívím příští rok!

 

Be the first one to judge this article.

Actual articles

Reklama